Őszi bajnok a Sepsi-SIC!

2014-11-24

Kosárlabda
Az Aradi ICIM–Brassó Olimpia mérkőzés eredményétől függetlenül és jobb kosárarányának köszönhetően őszi bajnok a Sepsi-SIC, amely tizenegy sikerrel és két elvesztett meccsel zárta a női kosárlabda nemzeti liga alapszakaszának első felét. A zöld-fehérekre a következő hetekben a Román Kupa második körének két találkozója és a tavaszi idényből előrehozott két bajnoki vár még. A Zorán Mikes irányította együttes szombaton a bukaresti Rapidot látta vendégül és győzte le játszi könnyedséggel 110–33-ra a pontvadászat 13. fordulójában. A 13. forduló további eredményei: Gyulafehérvár–Craiova 101–56, Târgovişte–Temesvár 80–39, Szatmárnémeti VSK–Marosvásárhely 92–68, Brassói Olimpia–Alexandria 89–79, Kolozsvári U–Aradi ICIM 47–82. A Nagyvárad–Galaci Phoenix találkozót ma 13 órától rendezik meg.

Labdarúgás
A Zágoni FC háza táján győzelemben reménykedtek az FK Csíkszereda elleni összecsapás előtt, ennek megfelelően a hazai csapat veszélyeztetett többet az első félidőben a labdarúgó III. liga őszi idényének utolsó fordulójában. Mikor úgy tűnt, hogy 0-0-nál térnek pihenőre a felek megszerezték a vezetést a csíkiaknak. A második játékrészben a zágoniak mindent megtettek az eredmény fordítása érdekében, de a 60. percben ismét a vendégek találtak be. Az orbaiszkiek hiába küzdöttek a szépítésért, hiszen hol a vendégkapus, hol a kapufa mentett és maradt a 0-2-es végeredmény. A Sepsi OSK értékes egy ponttal tért haza Targu Neamtrol, miután 1–1-es döntetlent játszott a helyi Cetatea együttesével. A 13. forduló további eredményei: Rădăuţi–Ceahlăul II 2-0, Sporting Lieşti–Románvásári Petrotub 1-1, Miroslava–Pojorâta 1-2.

Egy bírósági döntés nyomán tovább edzősködhet a Real Madrid B csapatánál Zinedine Zidane, a franciák futballsztárja. A játékosként világ- és Európa-bajnok ex-játékost októberben tiltotta el a spanyol szövetség három hónapra, mivel nem rendelkezett megfelelő licenccel. A klub rögtön fellebbezett az ítélet ellen, a spanyol sportbíróság pedig pénteken helyt adott az ellenvetésnek azzal az indokkal, hogy Zidane hazájában részt vesz egy edzői képzésen. A júniusban kinevezett tréner az elmúlt hétvégén fiát, Enzót is becserélte egy bajnoki mérkőzésen. A 19 éves középpályás addig csak a gárda C együttesében szerepelt. A 42 éves Zidane az előző szezonban Carlo Ancelotti segítőjeként tevékenykedett az első csapatnál, így részese volt a klub története tizedik BEK-, illetve BL-sikerének.

Forma-1
Második Forma-1-es világbajnoki címét nyerte Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája, miután győzött a vasárnapi Abu-Dzabi Nagydíjon. A 29 éves versenyzőnek ez volt az idei 11. futamgyőzelme, pályafutását tekintve pedig 148. GP-jén 33. diadalát aratta. Hamilton már a rajtnál az élre állt, csapattársát, a vb-címre a futam előtt még szintén esélyes, és a pole pozícióból startoló német Nico Rosberget ráadásul egy műszaki hiba is akadályozta a jó eredmény elérésében. Hamilton mögött Felipe Massa, a Williams brazil pilótája végzett a második, utóbbi csapattársa, a finn Valtteri Bottas pedig a harmadik helyen. Rosberg végül 13. lett, Hamilton az utolsó körben lekörözte.

Kerékpározás
Az időfutam-specialista német Tony Martin jövőre megpróbálja megdönteni az egyórás kerékpározás világcsúcsát. A Radsport-News című szaklapnak elmondta: az őt mindenben támogató csapatával most véglegesítik a jövő évi programját, és abban helye lesz a rekordkísérletnek. Csak arra kell figyelnie, hogy az országúti szereplését ne befolyásolja a felkészülés. Martinnak minden bizonnyal nagy ellenfele lesz ebben is a brit Bradley Wiggins, aki szeptember 24-én a világbajnokság időfutamában legyőzte őt, pedig a német bringás előtte sorozatban háromszor nyert ebben a számban. Az egyórás rekord idén ősszel lett újra népszerű "célpont". Szeptember 19-én a német Jens Voigt 51 110 métert tekert hatvan perc alatt, ám csúcsa csak október 30-ig élt, amikor is az osztrák Matthias Brändle 51 852 méterig jutott.