A Sepsi FC nyolc gól különbséggel, azaz 9-1-re nyert Focşani ellen

2015-01-26

Kosárlabda
Két kezdőjátékosát is pihentetve, Zoran Mikes kissé szokatlan ötöst küldött pályára szombaton a Nagyvárad elleni meccsen, de csapatának így sem esett nehezére már az első játékrész végére eldönteni a párharcot és végül 81-51-re diadalmaskodni. A Sepsi-SIC 19 ponttal nyerte meg az első negyedet, s annak ellenére, hogy a második játékrészre kiegyensúlyozódott a küzdelem, megnyugtató előnnyel vonultunk szünetre. A nagyszünet utáni játékrészben újra remekeltek a zöld-fehérek, akik így már 29 ponttal vezettek. A folyamatos játékosrotáció miatt az utolsó negyedben ismét kiegyenlítetté vált a harc, de még így is a mi akaratunk érvényesült a pályán, s az utolsó tíz perc megnyerése mellett a mérkőzést is sikerrel zártuk. A 20. forduló rangadóját Gyulafehérváron játszották, ahol a helyi csapat kétpontos különbséggel, azaz 71–73-ra kapott ki Alexandriától. A további eredmények: Kolozsvári U–Craiova 68–59, Szatmárnémeti VSK–Aradi ICIM 56–76, Brassói Olimpia–Galaci Phoenix 89–63. A Târgovişte–Marosvásárhely találkozót ma 18.30 órától, míg a Rapid–Temesvár mérkőzést február 9-én rendezik meg.

Futsal
A megyeszékhelyi Sepsi FC nyolc gól különbséggel, azaz 9-1-re nyert Focşani ellen az élvonalbeli futsalbajnokság tavaszi idényének első mérkőzésén. A Farkas Attila irányította csapat már az első félidőben eldöntötte a meccset, hiszen kapott gól nélkül és hat elért találattal vonult szünetre. A térfélcserét követően is a zöld-fehérek voltak a jobbak, és játékosaink újabb gólokkal pecsételték meg idei első sikerüket. A hatodik hazai meccset elvesztő Vrancea megyei alakulat erejéből csak a szépítő gólra futotta.

A céhes városbeli KSE ma 18 órától az éllovas FK Székelyudvarhelyt látja vendégül az I. ligás teremlabdarúgó-bajnokság 15. fordulójának zárómérkőzésén. A kézdivásárhelyi városi sportcsarnokban sorra kerülő, illetve a DigiSport 3-on élőben közvetített találkozó játékvezetője Bogdan Sorescu (Piteşti) és Georgian Ionescu (Buzău). A két csapat legutóbb szeptember 30-án mérkőzött meg egymással, az udvarhelyi találkozó pedig a KSE 3–1-es vereségével ért véget. A KSE az utolsó öt meccséből csak egyet tudott megnyerni, és egyet zárt döntetlennel, míg házigazdaként a hét meccséből hármon diadalmaskodott és négyet veszített el. Ezzel szemben az FK Székelyudvarhely jó formát mutatott az őszi idény utolsó öt mérkőzésén: egy vereség mellett négy sikere van, vendégként viszont hat találkozóból három győzelem, egy döntetlen és két vereség a mérlege. A védekezés terén majdhogynem egyforma a két csapat, támadásban viszont nagy a különbség. Amíg a felső-háromszékiek csak 42-szer voltak eredményesek, addig Jakab Zoltán csapata 108 alakalommal zörgette meg ellenfelei hálóját.

Teke
Az árkosi Veres Gyula és csapata, a Jászvásári CFR vereséggel zárta a teke Bajnokok Ligája negyeddöntőjének odavágóját, miután a 7–1-re kikaptak a Belgrádi KK vendégeként. A moldvai csapat egyetlen szombati pontját a háromszéki tekéző érte el 648 ütött fával. A házigazdák legjobbja a 675 fát ledöntő újvidéki Bárány Csongor volt. A visszavágót február 14-én rendezik meg Jászvásárban.

Alpesi sí
Miklós Edit sporttörténelmet írva harmadik lett a női alpesi sízők világkupa-sorozatába tartozó, szombati St. Moritz-i lesiklóversenyen. A csíkszeredai születésű versenyző - aki a tavaly februári szocsi olimpián hetedik volt ebben a számban - a magyar alpesi sízés történetének legnagyobb sikerét érte el ezzel az eredménnyel. A viadalt a svájci Lara Gut nyerte, második az osztrák Anna Fenninger lett. A 64 tagú mezőnyből csak hatan nem tudták teljesíteni a pályát.

Autósport, rali
A címvédő francia Sébastien Ogier nyerte meg a 83. Monte-Carlo-ralit, a 2015-ös vb-sorozat idénynyitóját. A 31 éves kétszeres világbajnok pályafutásának 25. futamán diadalmaskodott. Az erre a viadalra visszatért, kilencszeres világbajnok Sebastien Loeb - aki idén a túraautó-vb-n szerepel - a nyolcadik helyen végzett.