A Hadnagy Attilát sérülés miatt nélkülöző Sepsi OSK 1–1-es döntetlent játszott.

2017-05-08

Rali
A 9-es géposztályban versenyző sepsiszentgyörgyi Szabó Csongor és kincses városbeli navigátora, Rareş Fetean a második helyen fejezte be a Kolozsvár környékén megrendezett Transilvania Rali idei kiírását, a 2017-es román ralibajnokság második futamát. A háromszéki versenyző a tizennégy gyorsasági szakaszból hármat megnyert, kategóriájában Norbert Maior (Dacia Sandero) diadalmaskodott, míg a rali abszolút győztese az olasz Giandomenico Basso (Hyundai i20 R5) lett. – Ahogy számítottunk rá, nehéz volt a kolozsvári verseny, így elégedettek vagyunk az eredménnyel. Pénteken esett az eső, nem bíztam a gumikban, ezért az első két gyorsaságin óvatosan vezettem. A folytatásra azonban összeszedtem magam, és feltornásztuk magunkat a második helyre. Szombaton már jobban autóztunk, az aszfalt felszáradt, s minden jól alakult számunkra – nyilatkozta érdeklődésünkre Szabó, aki továbbra is vezeti a 9-es osztály pontversenyét.

Labdarúgás
A Hadnagy Attilát sérülés miatt nélkülöző Sepsi OSK 1–1-es döntetlent játszott a Chindia Târgovişte otthonában a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának zárómérkőzésén, ezzel pedig a rangsor harmadik helyén maradt, egypontos hátrányban a második Aradi UTA mögött. – Olyan mérkőzés volt, amelyen bármi megtörténhetett volna, és végül is elmondhatjuk, hogy elégedettek vagyunk ezzel az egy ponttal. Az első félidőben nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, és a játék képével ellentétben ők jutottak vezetéshez. A második félidő fordítva alakult, ők kezdeményeztek többet, de mi rúgtunk gólt. Fel voltunk készülve arra, hogy egy kombinatív játékot játszó csapat ellen kell megküzdenünk. Úgy gondolom, hogy a szurkolók és a nézők jól szórakozhattak, és örülök annak, hogy nem veszítettünk. Ismétlem, akár nyerhettünk volna, de éppen úgy ki is kaphattunk volna – fogalmazott a mérkőzés után Valentin Suciu edző.

Futsal
A KSE-napokon és hazai környezetben zárta a 2016–2017-es idényt a céhes városbeli együttes, amely az elsőosztályos futsalbajnokság play-out körének utolsó fordulójában háromgólos, azaz 5-2-es sikert ért el Resicabánya ellen. A Kézdivásárhelyi SE megdolgozott a győzelemért, és megérdemelten gyűjtötte be a nyertesnek járó három pontot.

Kézilabda
A Sepsi-SIC tizenhárom gólos, azaz 43–30-as vereséget szenvedett a Nagyváradi CSU vendégeként a női A-osztályos kézilabda-bajnokság B-csoportjának 25. fordulójában, így a tizedik helyen fejezte be a pontvadászatot. A Sepsi-SIC mindössze tíz pontot gyűjtött a 26 fordulós idényben, így az utolsó előtti, azaz tizedik helyen zárta a bajnokságot. A szentgyörgyiek három győzelmük mellett egy döntetlent és tizenhat vereséget számolhatnak, illetve a húsz mérkőzésükön 567 gólt szereztek, és 761 találat landolt a hálójukban.
A Győri Audi ETO KC hosszabbítás után 31-30-ra legyőzte a macedón Vardar Szkopje csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája Papp László Budapest Sportarénában rendezett vasárnapi döntőjében. Az elején a Vardar, a folytatásban viszont a Győr védekezett hatékonyabban. A magyar csapat nagy hangsúlyt helyezett a szélsőjátékra és ez eredményesnek bizonyult. A második felvonásban sem változott a játék képe, továbbra is szoros volt az állás. Az ETO számos variációt alkalmazott a támadások során, jó ideig vezetett, de rendkívül szívós ellenfelét nem tudta leszakítani. A rendes játékidő utolsó tíz percében csak két gólt dobott a magyar együttes, így 26-26 után hosszabbítás következett. A ráadást a Győr nagy lendülettel kezdte, ami kitartott a kétszer öt perc végéig. A győri csapatnak ez volt a hatodik BL-döntője, háromszor veszített és immár háromszoros győztesnek mondhatja magát.