Az Aradi UTA 6–0 arányú győzelmet aratott a rangsor 14. helyén álló Clinceni vendégeként.

2017-05-15

Labdarúgás
Az Aradi UTA 6–0 arányú győzelmet aratott a rangsor 14. helyén álló Clinceni vendégeként, így továbbra is őrzi második helyét, egy ponttal megelőzve a Sepsi OSK csapatát, amely a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában játék nélkül gyűjtötte be a három pontot, hiszen a Râmnicu Vâlcea még a visszavágó-sorozat kezdete előtt visszalépett. Az OSK a 35. fordulóban a pénzügyi gondokkal küszködő, 11. helyen álló Foresta Suceava vendége lesz, vagyis a piros-fehérek szombaton 11.30-tól az Areni Stadionban lépnek pályára. Az összecsapásra a Székely Légió ezúttal is elkíséri a csapatot, a mérkőzésre pedig szurkolói buszt indítanak 4.30-kor az MSC Stadion elől. Az érdeklődők Zágoni Csongornál a 0742 821 500-as telefonszámon jelentkezhetnek. Az utazás ára 15 lej.

Cselgáncs
Andra Norocea (40 kg), a kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK dzsudokája bronzérmet szerzett az elmúlt hétvégén Craiován megtartott U15-ös országos bajnokság döntőjén. Czifra Attila edző vezetésével Vida Tamás, Szász Gergő, Baricz Örs, Péter Tamás és Kocsis István is részt vett az oltyán viadalon, közülük csak Kocsisnak volt még értékelhető teljesítménye, hiszen a 66 kg-os súlycsoportban hetedik lett. A versenyen mintegy kétszázan léptek tatamira.

Asztalitenisz
A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK sportolója, Oláh Kriszta a harmadik helyen végzett az U13-as korosztály versenyében a magyar egyéni asztalitenisz-bajnokság Mohácson tartott döntőjében. Kerekes Barnabás edző érdeklődésünkre elmondta, tanítványa végig jól játszott, óriásit csatázott a legjobb négy közé kerülésért, ám az elődöntőben megtorpant, és 3–1 arányú vereséget szenvedett a későbbi bajnoktól, a tatai Adamik Csenge Virágtól.

Forma-1
A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a tegnapi Forma–1-es Spanyol Nagydíjat, amely a szezon eddigi legizgalmasabb csatáját hozta. A 32 éves Hamiltonnak ez az idei második és pályafutása 55. futamgyőzelme, amellyel 13 pontról hatra csökkentette hátrányát az összetett versenyben a német Sebastian Vettellel (Ferrari) szemben. A négyszeres vb-győztes Vettel ezúttal második lett Hamilton mögött, míg a dobogó alsó fokára Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája állhatott fel. A világbajnokság két hét múlva a Monacói Nagydíjjal folytatódik.

Kerékpározás
Nairo Quintana nyerte a centenáriumi Giro d’Italia olasz országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát, és ezzel az összetettben is átvette a vezetést. A Montenero di Bisacciából induló, 149 kilométeres hegyi befutós szakaszon egyetlen nagyobb emelkedőt, a Blockhaust kellett megmásznia a mezőnynek. A hegy aljánál bukásba keveredett a verseny esélyesei között számontartott brit Geraint Thomas, aki egy rosszul parkoló rendőrmotoros miatt esett el több társával együtt, így ötperces hátránnyal ért célba. A május 28-ig tartó versenyen ma szünnap lesz, holnap a Foligno és Montefalco közötti 39,8 kilométeres egyéni időfutam vár a mezőnyre.

Tenisz
Címét megvédve Simona Halep nyerte a madridi salakpályás tenisztorna női versenyét. A harmadik helyen kiemelt román játékos a szombati döntőben a francia Kristina Mladenovicot győzte le három játszmában. A 25 éves Halep pályafutása 15., idei első WTA-tornáján diadalmaskodott, ráadásul karrierje során először védte meg címét egy viadalon. Rafael Nadal diadalmaskodott a madridi tenisztorna férfi versenyében, miután a torna fináléjában nagy csatában győzött az osztrák Dominic Thiem ellen. Thiem és Nadal idén már másodszor játszott egymással döntőt: két hete, Barcelonában is a korábbi világelső spanyol győzött. Nadal pályafutása 72., idei harmadik tornagyőzelmét aratta. Előzőleg Monte-Carlóban, majd Barcelonában nyert salakpályán, egyformán tizedszer.