A 13. EMI-tábor programja

2017-07-25

SZERDA
JÚLIUS 26.
 
ELŐADÓSÁTOR
12:00 - Megnyitó
14:00 - Megemlékezés – Csép Sándorra, Csíki Sándorra, Strahl Zoltánra, Borbély Imrére és Márton Zoltánra emlékezünk
Előadó: Borbély Zsolt Attila, Ágoston Balázs, Simon Csaba, Gálfalvy Tibor-Ferenc, Szűcs Péter
16:00 - Merre tovább EMI-tábor? – sajtótájékoztató
Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak elnöke, Szűcs Péter az Erdélyi Magyar Ifjak alelnöke
18:00 - Borkóstoló
Meghívott: Kaló Imre – Eger
 
EMI-SÁTOR
14:00 - Betiltott jelképeink: A csíkszeredai székely zászló
Meghívott: Tőke Ervin, a MINTA elnöke
16:00 - Székelyföldi labdarúgás
Meghívott: Jakab Zoltán, a Székely válogatott szövetségi kapitánya
 
SZÉNÁS
10:00 - Játéksarok: sakk, táblé, activity
15:00 - Sörpong
1:30 - Silentparty
 
GYEREKSÁTOR
Napi téma: Gyergyószéki mondák
12:00 - Sátornyitás, ismerkedés
​Reggeli beszélgetés, jégtörő játékok
​Ismerkedés a mondával
12:30 - Kézműves foglalkozás: Zsebkendővarrás- cérnagrafika (kicsiknek színező)
14:00 - Mozgásos játékok játszása
Csendes foglalkozás (festés vízfestékkel), Legendárium kártya
15:00 - Kézműves foglalkozás: lófej és párta készítése
17:00 - Társasjáték: Legendárium
18:00 - Népi gyermekjátékok tanulása​​​​
19:00 - Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt
 
HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR
14:00 - Hogyan épül fel egy jurta? – bemutató
Jurtaépítés, jurta berendezés, haditábor kiépítése
 
MŰVÉSZSÁTOR
14:00 - Agyagozás
Meghívott: Kutjatkó Tamás
16:00 - Népdal tanulás
Meghívott: Veres Orsolya
1:30 - Gitárest
Meghívott: Antal Ábel, Dezső Roland, Czika Henrietta
 
NAGYSZÍNPAD
20:00 - No Sugar
22:00 - Alvin és a Mókusok
 
KISSZÍNPAD
24:00 - Mary Grace
 
 
 
 
 
CSÜTÖRTÖK
JÚLIUS 27.
 
ELŐADÓSÁTOR
10:00 - Mátyás király titkai.Mátyás és Janus Pannonius viszonya a rováskrónikák megvilágításában
Meghívott: Mandics György író, művelődéstörténész
12:00 - Trianonról másként
Meghívott: Bayer Zsolt író, újságíró
14:00 - ’56 üzenete a mai fiataloknak
Meghívott: Wittner Mária 1956-os szabadságharcos (Budapest)
16:00 - „23 óra 59 perc” , a Trianon Múzeum kárpát-medencei kutatási programjának felvázolása – avagy mesélnek-e, s ha igen, akkor miről mesélnek a revízió szemtanúi?
Meghívott: Köő Artúr történész, a kutatási program koordinátora 
18:00 - Borkóstoló
Meghívott: Konyári Borbála – Balatonlelle
 
EMI-SÁTOR
10:00 - Rovásírás tanfolyam
Meghívott: Pildner József
12:00 - A Székelyföldi Jégkorong Akadémia szerepe az itthon maradásban
Meghívott: Nagy Attila a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető MensSana Alapítvány ügyvezető igazgatója
14:00 - Író-olvasó találkozó a Fekete Fivérek szerzőjével
Meghívott: Miklós Réka (Bleeding Bride)
16:00 - Pálinkakóstoló: Csípán Pálinka – Nyárádszentsimon
Meghívott: Mihály Zsolt, Kiss Csanád, Kiss Ervin
 
SZÉNÁS
10:00 - Játéksarok: sakk, táblé, activity
12:00 - Kocsmakvíz
15:00 - Sörpong
1:30 - Silentparty
 
GYEREKSÁTOR
Téma: „Víz, víz, tiszta víz…”
10:00 - Reggeli mese,mondókák tanulása
10:30 - Halász- játék, csoportos játékok, kincskeresés (kő)
11:30 - Tanuljunk együtt valami újat: A víz a természetben, kísérletek a vízzel
13:30 - Kézműves foglalkozás: hajtogatás- hajó, polip, színezés- hal
15:00 - Mozgásos, egyensúly játékok
16:00 - Gyurmázás só liszt gyurmából, kőfestés
19:00 - Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt
 
HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR
11:00 - Hol és hogyan éltek őseink? – a honfoglalás korát idéző jurta megnyitása. Kiselőadás őseink sátráról és életmódjáról
11:30 - KURULTAJ SÁTOR: Mivel is foglalkozunk? – A Magyar Turán Alapítvány munkájának bemutatója, SzerleticsJózsef
12:00 - Honfoglaláskori viselet és fegyverzet bemutató – Kurultáj csapat
14:00 - KONCERT-TÉR: Honfoglaláskori gyalogos harci bemutató és íjász bemutató – a Magyar Turán Szövetség budapesti és felvidéki tagozata
16:00 - KURULTAJ SÁTOR – Magyar őstörténet a természettudományok tükrében - Bíró András Zsolt antropológus, Magyar Természettudományi Múzeum
 
*Minden nap 10:00-19:00-ig íjjászat az Íjjszpályán – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
*Minden nap 12:00-18:00-ig középkori vívásoktatás – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
* Minden nap 10:00-18:00-ig birkózás – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
 
MŰVÉSZSÁTOR
12:00 - Népdal tanulás
Meghívott: Veres Orsolya
14:00 –Szent László ábrázolások Székelyföldön
Meghívott: Sashalmi Fekete Tamás
16:00 - Karikatúra
Meghívott: Bányai-Kedves Krisztina
1:30 - Karaoke
 
SPORT
12:00 –18:00 – Labdarúgó-bajnokság
*A sportprogramokra jelentkezni a recepciónál lehet
 
NAGYSZÍNPAD
20:00 - Hungarica
22:00 - Nevergreen
 
KISSZÍNPAD
18:00 - DSB Acoustic
24:00 - The Blast
 
PÉNTEK
JÚLIUS 28.
 
ELŐADÓSÁTOR
10:00 - Székely birkózók, erős emberek
Meghívott: Balázs Árpád újságíró
12:00 - 1918 két mítosza és a békediktátumig vezető út
Meghívott: Vincze Gábor történész
14:00 - Csíkszereda, Kézdivásárhely hazatérése - 1940. A munkácsi 2. gépkocsizó dandár és az egri 20. gyalogdandár nyomában
Meghívott: Babucs Zoltán hadtörténész
16:00 - "Csillagok közt fényességes csillag…" - A magyar hagyomány lovagkirálya Szent László 
Meghívott: Harangozó Imre néprajzkutató
18:00 - Borkóstoló
Meghívott: Geönczeöl Attila, Párkány
 
EMI-SÁTOR
10:00 - Rovásírás tanfolyam
Meghívott: Pildner József
12:00 - „Apáról fiúra – 450 éves családi hagyomány
Meghívott: Sütő István
14:00 - Vállalkozás lépésről-lépésre
Meghívottak: Kiss Júlia ügyvédnő és Kiss Melinda szervezetpszichológus
16:00 - A szabadság vándorai: motoros életforma
Meghívott: Szentjobbi Endre
 
SZÉNÁS
10:00 - Játéksarok: sakk, táblé, activity
12:00 - Kocsmakvíz
15:00 - Sörpong
1:30 - Silentparty
 
GYEREKSÁTOR
Téma: Amit megeszel, abból te leszel
10:00 - Ismerkedés: „Ha én zöldség, gyümölcs lennék’’ Érdekességek gyümölcsökről, zöldségekről
11:00 - Testnevelés: „Ép testben ép lélek”, szabadtéri játékok
12:00 - Élelmiszer piramis- egészséges élelmiszerek, kedvenc ételem
13:00 - Kézműves foglalkozás: írisz technika- alma, körte, zöldségkosár
15:00 - Érdekes kísérletek élelmiszerekkel: Varázszsák- kitalálósdi
17:00 - Gyümölcs és zöldség saláta készítése
18:00 - Aprók tánca: gyermek táncház
19:00 - Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt
 
HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR
11:00 - Nomád hadiviselet és fegyverbemutató – Fehér József, Nagy László
12:00 - KONCERT-TÉR: Ostor- és íjász bemutató
13:00 - KONCERT-TÉR: Honfoglaláskori gyalogos harci bemutató és íjász bemutató – Magyar Turán Szövetség budapesti és felvidéki tagozata
14:00 - KURULTAJ SÁTOR: A hunok fénykora, utóélete és szerepük a magyarság őstörténetében – Bíró András Zsolt antropológus, Magyar Természettudományi Múzeum
15:00 - KURULTÁJ SÁTOR: – Hun-kori lovastemetkezésMarosszentgyörgy határában – Gál Szilárd régész, Marosmegyei Múzeum
 
*Minden nap 10:00-től 19:00-ig íjjászat az Íjjszpályán – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
*Minden nap 12:00-től 18:00-ig középkori vívásoktatás – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
*Minden nap 10:00-18:00-ig birkózás – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
 
MŰVÉSZSÁTOR
12:00 - Agyagozás
Meghívott: Kutjatkó Tamás
14:00 –Testfestés és tetoválás
Meghívott: Lukács Roland
16:00 –Székelyföldi építészet
Meghívott: Simó Márton
1:30 –Gitárest
Meghívott: Antal Ábel, Dezső Roland, Czika Henrietta
 
SPORT
12:00 – 18:00 – Labdarúgó-bajnokság
*A sportprogramokra jelentkezni a recepciónál lehet
 
 
NAGYSZÍNPAD
20:00 - Omen
22:00 -Zorall
 
KISSZÍNPAD
18:00-The Strangers
24:00 - Metalon
 
SZOMBAT
JÚLIUS 29.
 
ELŐADÓSÁTOR
10:00 -Milyen is lesz az autonómia? – kérdezz-felelek
Meghívott: Izsák Balázs a Székely Nemzeti Tanács elnöke
12:00 - Az erdélyi magyar érdekképviselet jelene és jövője
Meghívottak: az erdélyi magyar pártok vezetői
14:00 - Székely terroristák vagy koncepciós per áldozatai? - hogyan áll a Beke ügy?
Meghívottak: Beke István és Szőcs Zoltán meghurcolt székely fiatalok
16:00 - A parlamenti érdekképviselet lehetőségei
Meghívott: Kulcsár Terza József parlamenti képviselő
18:00 - Borkóstoló
Dúzsi Tamás borait Borbély Zsolt Attila mutatja be
 
EMI-SÁTOR
10:00 - Rovásírás tanfolyam
Meghívott: Pildner József
12:00 -TrollFoci közönségtalálkozó
Meghívottak: Levi és Adrián adminok
14:00 - 15 éves az Erdélyi Magyar Ifjak
16:00 - A szólásszabadság korlátai
Meghívott: Kiss Júlia ügyvédnő
 
SZÉNÁS
10:00 - Játéksarok: sakk, táblé, activity
12:00 - Kocsmakvíz
15:00 -Sörpong
1:30 –Silent party
 
GYEREKSÁTOR
Téma: Kis színészek játéka
10:00 - Koncentrációs játékok
10:30 - Állatos mesék
11:30 - Tanuljunk együtt valami újat: Tabló, pillanatfelvétel, csoportkép, hangutánzás
13:30 - Kézműves foglalkozás: Bábok készítése
15:00 - Mesék dramatizálása
17:00 - Ugorjunk, hadd lobogjon a hajunk! Szabadtéri játékok: akadálypálya, állatos játékok
18:00 - Aprók tánca: gyermek táncház
19:00 - Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt
 
HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR
11:00 - ÍJJÁSZPÁLYA: A TÁBOR ÍJJÁSZA – Íjászverseny kezdete
12:00 - Hol és hogyan éltek őseink? – a honfoglalás korát idéző jurta. Kiselőadás őseink sátráról és életmódjáról
12:00 - Honfoglaláskori viselet és fegyverzet bemutató – Kurultáj csapat
13:00 - KURULTÁJ SÁTOR: „Erőss nemzet” előadássorozat: A hagyományok ereje és a jövő építése, avagy a nemzeti identitás az autonómia alapja – Bíró András Zsolt antropológus, a Kurultaj –Magyar Törzsi Gyűlés főszervezője, a Magyar Turán Alapítvány elnöke
14:00 - ÍJJÁSZPÁLYA: A TÁBOR ÍJJÁSZA – Íjászverseny döntő
14:00 - KURULTAJ SÁTOR:A Honfoglalás-kori magyarság fegyverzete – Dr. Medgyesy Pál régész, Békés Megyei Múzeumok Igazgatósága
15:00 - KONCERT-TÉR:Honfoglaláskori gyalogos harci bemutató és íjász bemutató – Magyar Turán Szövetség budapesti és felvidéki tagozata
16:00 - KURULTAJ SÁTOR: Rokonság, kultúra, stratégia, a török -magyar kapcsolatokban avagy magyarok, erdélyiek, székelyek egy mai török kutató szemével - ErdinçTunçbilek kutató, a Magyar Turán Alapítvány törökországi képviselője
17:00- Lovasíjász-bemutató – Pászka Lehel
 
 
*Minden nap 10:00-19:00-ig íjjászat az Íjjszpályán – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
*Minden nap 12:00-18:00-ig középkori vívásoktatás– az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
*Minden nap 10:00-18:00-ig birkózás – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
 
MŰVÉSZSÁTOR
12:00 - Agyagozás
Meghívott: Kutjatkó Tamás
16:00 –Középkori hagyományőrzés
Meghívott: Simó Márton
 
SPORT
12:00 –18:00 – Labdarúgó-bajnokság
14:00 – Tollaslabda bajnokság
*A sportprogramokra jelentkezni a recepciónál lehet
 
NAGYSZÍNPAD
20:00 - Romantikus Erőszak
22:00 -Ossian
 
KISSZÍNPAD
18:00 - The Blast
24:00 - Alteregó
 
 
VASÁRNAP
JÚLIUS 30.
 
ELŐADÓSÁTOR
10:00 - Ökumenikus Istentisztelet
12:00 - Az egyházak szerepe az erdélyi magyarság megmaradása érdekében
Meghívottak az ökumenikus Istentisztelet lelkészei
14:00 - Az Árkosi Tájmúzeum és a székelyek
Meghívott: Bálinth Zoltán gyűjtő
16:00 -Hazug Pista igazsága - könyvbemutató
Meghívottak: Balázs József a könyv szerzője
18:00 - Borkóstoló
Balla Géza borait Borbély Zsolt Attila mutatja be
 
EMI-SÁTOR
10:00 - Rovásírás vetélkedő
Meghívott: Pildner József
12:00 - Hangok nélkül: süket-néma életforma
Meghívott: Illyés Ágota
14:00 - Az én falum, Zalánpatak
Meghívott: Préda Barna
16:00 - Magyar narancs, székely banán: Egzotikus gyümölcs- és növénytermesztési lehetőségek a Gyergyói-medencében
Meghívott: Bicsak Péter
 
SZÉNÁS
10:00 - Játéksarok: sakk, táblé, activity
12:00 - Kocsmakvíz
15:00 - Sörpong
1:30 – Silent party
 
GYEREKSÁTOR
Téma: Ékes, édes anyanyelvünk
10:00 - Beszélgetés, kommunikációs játékok
10:30 - Utánozd a nádat-meditációs gyakorlat, reggeli torna
11:30 - Tanuljunk együtt valami újat: Mondókázás, találós kérdések, nyelvtörők,
13:30 - Kézműves foglalkozás: szandál ragasztás, szívószál fűzés, karkötő ragasztás
15:00 - Beszélgető kör: Kedvenc mesém, versem
17:00 - Népi gyermekjátékok, daltanulás
19:00 - Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt
 
HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR
11:00 - KONCERT-TÉR: Ostor- és íjász bemutató
12:00 - Élet a jurtában – Néprajzi bevezető a Honfoglalás-kori jurtában
13:00 - KONCERT-TÉR - Nomád Harci bemutató (íjászok és páncélosok)
14:00 - KURULTAJ SÁTOR: A honfoglaló magyar népesség embertani jellege
16:00 - KURULTAJ SÁTOR: A Kárpát-MedenceiMagyarság jövője – fórum
Előadó: Bíró András Zsolt a Magyar Turán Alapítvány elnöke, Sorbán Attila Örs az Erdélyi Magyar Ifjak elnöke, 
 
*14:00-19:00-ig íjjászbajnokság az Íjjszpályán – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
* 14:00-18:00-ig középkori vívás bajnokság– az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
* 14:00-18:00-ig birkózó bajnkság – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)
 
MŰVÉSZSÁTOR
12:00 - Agyagozás
Meghívott: Kutjatkó Tamás
14:00 - Fafaragás
Meghívott: Konát Árpád, Konát Levente
 
NAGYSZÍNPAD
20:00 - Dorothy
22:00 - Depresszió
 
KISSZÍNPAD
18:00 - Transylvania Rock Band
24:00 - Hatás Alatt

Szavazógép

Hol vagy hogy szoktál hallgatni minket?

autóban
otthon
munkahelyen
okostelefonon
számítógépen
máshol/másképp
szavazokEredmények
Szavazatok száma: 110