Bejutott az elődöntőbe a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű vizes világbajnokságon.

2017-07-26

Vizes vb
Bejutott az elődöntőbe a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű vizes világbajnokságon, miután a keddi negyeddöntőben 14-5-re legyőzte az orosz csapatot a Margitszigeten. A budapesti Hajós uszodában telt ház, hétezer néző előtt rendezett mérkőzésen a magyar együttes legeredményesebbje Varga Dénes és Hosnyánszky Norbert volt, mindketten négyszer találtak a kapuba. Az összecsapás gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt, hiszen az 5-0-s nyitónegyed után a nagyszünetig 8-1-re elhúzott a Märcz Tamás irányította gárda. A harmadik nyolc perc végére nem változott a különbség, a vége pedig kilencgólos győzelem lett. A magyarok a csütörtöki elődöntőben a görögökkel találkoznak 21.30-kor.

Nem született újabb magyar érem a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság keddi napján. Női 1500 méter gyorson előzetesen Kapás Boglárkának volt esélye az éremszerzésre, s körülbelül 1200 méterig úgy tűnt, ez összejöhet neki, ekkor azonban spanyol, illetve olasz riválisa ellépett tőle, és be kellett érnie a negyedik hellyel. Kapás 16 perc 6.27 mp-vel ért célba, míg a szám másik magyar indulója, a mindössze 15 éves Késely Ajna nyolcadikként végzett. A számot 15 perc 31.82 mp-vel az amerikaiak szupersztárja, Katie Ledecky nyerte, akinek ez volt a 12. világbajnoki aranyérme, amivel hazája női örökrangsorának élére ugrott. Férfi 200 méter gyorson Kozma Dominik úgy állt rajtkőre a döntőben, hogy ezzel már mindenképpen pályafutása legjobb eredményét érte el ebben a számban, de még erre is rá akart tenni egy lapáttal, elképesztően erősen kezdett, 50 méternél világcsúcs részidőn belül fordult. Az utolsó hosszon végül rutinosabb ellenfelei megelőzték, azonban 1 perc 45.54 mp-s magyar csúcsot állított fel.

Labdarúgás
Sokgólos döntetlennel végződött az első román érdekeltségű mérkőzés a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében: a FCSB kedden este csak 2–2-t játszott a Viktoria Plzennel Bukarestben. A harmadik selejtezőkörhöz tartozó találkozó végeredménye a cseh ezüstérmesnek kedvez. Pavel Vrba csapata akár 0–0-s, vagy kétgólos iksszel is továbbjuthat az augusztus 2-i visszavágón. A csehek kétszer is nyerésre álltak a bukaresti Nemzeti Arénában, de a Nicolae Dică által irányított piros-kékek mindkét vendéggólra válaszolni tudtak. A Steaua viszont nem tudta igazán kihasználni gyorsaságbeli fölényét, a fizikálisan jobban álló Viktoria Plzen végig tartotta a lépést ellenfelével.

Atlétika
Usain Bolt és Elaine Thompson vezeti az 59 versenyzőből álló jamaicai csapatot, amely augusztus 4. és 13. között részt vesz a londoni atlétikai világbajnokságon. A 30 éves Usain Bolt két sprintszámot vállal: 100 méteren és a 4x100 méteres váltó tagjaként indul, mindkettőben címvédőként. A londoni vb-n előbbiben negyedszer, utóbbi versenyszámban megszakítás nélkül ötödször lehet világbajnoki aranyérmes. Bolt mellett többek között rajthoz áll a jamaicai válogatott színeiben a kétszeres olimpiai bajnok Elaine Thompson, valamint a férfi 110 méter gát olimpiai címvédője, Omar McLeod is. Utóbbinak két honfitársával, a 2015-ben vb-ezüstérmes Hansle Parchmenttel, valamint a fiatal Ronald Levyvel is meg kell küzdenie Londonban. A jamaicai válogatott birminghami edzőtáborban készül a vb előtt. Terveik szerint több dobogós helyet szereznének, mint a legutóbbi, 2015-ös pekingi vb-n, amelyet 12 éremmel zártak.