Az újonc Sepsi OSK óriási pofonba szaladt bele Botoşani-ban.

2017-07-31

Labdarúgás
Az újonc Sepsi OSK óriási pofonba szaladt bele Botoşani-ban, miután 5–1-re kapott ki a helyi FC vendégeként az I. ligás labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának nyitómérkőzésén. Sajnos, a vereség krónikájához az is hozzátartozik, hogy a piros-fehérek egész meccs alatt csak négy ziccerig jutottak el, a szentgyörgyi védelem sok gyerekes hibát követett el, és Valentin Suciu csapata emberhátrányban zárta a pénteki találkozót, miután Victoraş Astafeit a 47. percben kiállították. – Ez szégyenletes vereség, amelyre nem számítottunk. Sajnos, az egyéni hibák nagyon sokba kerültek nekünk, s véleményem szerint rengeteg gyerekes tévedést hoztunk össze ezen a meccsen. Kielemezzük a hibákat, és meglátjuk, hogy mit kell tennünk a folytatásban. Hideg zuhanyként ért minket ez a vereség, s remélem, minél előbb felállunk belőle. A Juventus elleni győzelem után a fiúk nagyobb bizalommal álltak fel a pályára, s nem láttuk valósan a helyzetet. Az FC Botoşani hazai környezetben kemény ellenfél, tudtuk ezt, és most saját bőrünkön is megéreztük – nyilatkozta Valentin Suciu edző. A Sepsi OSK a pontvadászat következő körében a bajnoki címvédő FC Viitorult látja vendégül szombaton 18.30 órától a brassói Tineretului Stadionban, míg az FC Botoșani a 4. forduló pénteki játéknapján 21 órától az FC Voluntari vendégeként lép pályára.

Vizes vb
Hosszú Katinka aranyérmet nyert 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján. A háromszoros olimpiai bajnok, a szám ötkarikás címvédője és világcsúcstartója 4 perc 29.33 mp-s világbajnoki rekorddal csapott célba. Hosszú 2009-ben Rómában, 2013-ban Barcelona és 2015-ben Kazanyban is megnyerte ezt a számot, ő az első női úszó, aki 400 méter vegyesen négyszer is a dobogóra állhatott, már korábbi három sikere is egyedüli rekord. A 28 éves Hosszú két arany-, valamint egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a világbajnokságot.

Világbajnoki ezüstérmes lett Budapesten a magyar férfi vízilabda-válogatott, miután 8-6-ra kikapott a horvátok legjobbjaitól a szombat esti döntőben. A mérkőzés hazai szempontból rosszul indult, a horvátok 4-0-ra elhúztak az első negyedben. A második nyolc percre nagyot javult a magyarok játéka, s miközben Nagy Viktor egyre jobban védett, Vámos Márton és Török Béla találatával 4-2-re feljött a magyar együttes. A nagyszünet után az új erőre kapott magyar csapatból előbb Erdélyi Balázs, majd Manhercz Krisztián volt eredményes, 4-4 után azonban két balszerencsés lövéssel 6-4-re megint a horvátok álltak jobban. A zárónegyedben előnyből horvát gól született, s bár 7-6-ra még felzárkózott a magyar együttes, a vége 8-6-os vereség lett.

Autósport
A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a 32. Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap a Hungaroringen, ezzel 14 pontra növelte az előnyét összetettben a most negyedik Lewis Hamiltonnal, a Mercedes brit pilótájával szemben. A 30 éves Vettel az idén negyedszer, pályafutása során pedig 46. alkalommal győzött, Mogyoródon 2015 után másodszor diadalmaskodott. Vettel mögött a finn Kimi Räikkönen lett a második, így a Ferrari kettős sikert ünnepelhetett a Hungaroringen. A harmadik helyen Valtteri Bottas ért célba, miután csapattársa, Hamilton az utolsó kanyarban visszaadta neki a pozíciót. A vb egy hónap szünet után, augusztus végén Belgiumban folytatódik.