Tegnap délután bemutatták a bajnoki címvédő Sepsi-SIC női kosárlabdacsapat keretét a 2017–2018-as szezonra.

2017-09-07

Kosárlabda
Tegnap délután bemutatták a bajnoki címvédő Sepsi-SIC női kosárlabdacsapat keretét a 2017–2018-as szezonra. A nyílt edzéssel egybekötött eseményt a Sepsi Arénában tartottak és több száz szurkoló volt kíváncsi. Rusz István, a klub menedzsere bevezetőként bejelentette, hogy az új idényben a kétszeres bajnok és kétszeres Román Kupa-győztes együttes három fronton mérkőzik meg, a román bajnokság és a Román-kupa mellett a női kosárlabda Európa-kupában is szerepel. Ezt követően sorra hívta be a pályára a csapat régi és új játékosait, majd a szakmai stábot. A Sepsi-SIC kerete a soron következő szezonra: Annemarie Gödri-Părău, Andreea Huţanu, Ancuţa Stoenescu, Kilin Tünde, Tyaunna Marshall, Adrienne Webb, Kovács Renáta, Teodora Neagu, Ružica Džankić, Nathalie Fontaine, Danielle Hamilton-Carter és Marina Kress. A bemutatásokat követően a kíváncsiskodók megnézhették csapatunk egyik edzését.

Tenisz
Rafael Nadal 6:1, 6:2, 6:2-re nyert az orosz Andrej Rubljov ellen, ezzel bejutott az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) elődöntőjébe, amelyben Juan Martín del Potro vár majd rá. A világelső győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. A US Openen egyébként először jutott be két spanyol a legjobb négy közé férfi egyesben. A nőknél a hazai környezetben szereplő Coco Vandeweghe 7:6, 6:3-ra legyőzte Karolína Plískovát. Sloane Stephens és Venus Williams után Coco Vandeweghén volt a sor, hogy harmadik amerikaiként bejusson a női egyes elődöntőjébe. A világelső Karolína Plískovát kellett ehhez legyőznie, ami nem okozott neki gondot. A cseh már a 3. fordulóból is nehezen jutott tovább, és most is messze volt a legjobbjától. Nemcsak a mérkőzést vesztette el, hanem a világelsőséget is. A megtartásához döntőbe kellett volna jutnia, így viszont jövő hétfőtől a spanyol Garbine Muguruza áll majd a világranglista élén, életében először. Vandeweghe az idei Australian Open után másodszor jutott elődöntőbe Grand Slam-tornán.

Kerékpározás
Stefan Denifl nyerte szerdán a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körverseny 17. szakaszát, amelyen az összetett éllovasa, Chris Froome megrogyott, így jelentősen csökkent az előnye. A Villadiego és Los Machucos közötti 170,5 kilométeres etapon egy hatfős szökevénycsoportból került ki a győztes, ugyanis a célba vezető rendkívül meredek emelkedőn egyedül az osztrák kerekest nem érték utol az összetett diadalért harcoló versenyzők. Az esélyesek csoportja az utolsó hegy lábáig együtt tekert, ott viszont azonnal felbomlott az egység. A pályafutása utolsó viadalán szereplő Alberto Contador hamar ellépett riválisaitól, az immár négyszeres Tour de France-győztes Froome pedig láthatóan szenvedett, nem tudott reagálni a támadásra, így a többi ellenlábasa is vérszemet kapott és elszakadt tőle. Contador így is 1 perc 18 másodpercet, Vincenzo Nibaliék pedig 42 másodpercet vertek az erejével elkészülő Froome-ra, így ismét szorossá vált a piros trikóért folytatott küzdelem.