30. Népzene- és Néptánctalálkozó -Program

2018-10-26

 
PROGRAM
 
November 9. • péntek • Tamási Áron Színház
19:00​Magyar Állami Népi Együttes: Tánckánon 
Hommage à Kodály Zoltán
Rendező-koreográfus: Mihályi Gábor
Tamási Áron Színház nagyterme
 
20:30​Táncház
Muzsikálnak a Magyarpalatkai, Kedves, Tokos, Folker és Heveder zenekarok
Tamási Áron Színház előcsarnoka
 
 
November 10. • szombat • Sepsi Aréna
10:00​Kapunyitás
 
10:00-20:00​Kézműves termékek vására
Előcsarnok
 
10:30-18:00 ​Gyermekfoglalkozások
Kézműves foglalkozások, gyermekjátékok a Guzsalyas Alapítvány munkatársaival
Gyermeksarok
 
10:30-18:00​Virtuális Hagyományok Háza - Néphagyomány vs. VR
Előcsarnok
 
10:30-14:00, 15:00-18:00​Filmvetítés: néprajzi dokumentumfilmek, gyűjtések
​​Konferenciaterem
 
10:30-13:00​Aprók Bálja
Közreműködnek a meghívott háromszéki gyermek néptáncegyüttesek, valamint a Tokos és a Kedves zenekarok
Vendégfellépők: Cickom Énekegyüttes (a 2016-os Fölszállott a páva döntőse)
Vrencsán Anita (a 2015-ös Fölszállott a páva különdíjasa)
Nagyszínpad, Küzdőtér
 
11:00-13:30​5. Székelyföldi Legényesverseny
Táncházterem
 
13:30-14:30​Kolompos Együttes 
Interaktív gyermekkoncert
Nagyszínpad
 
 
14:00-15:00​Multimédiás kiadvány bemutatója: Forrásvidéken – Erdélyi adatközlők portréi
Készült Fekete Réka – Ferencz CsabaForrásvidéken (Sepsiszentgyörgy, 2013) című könyvében szereplő adatközlők hang-, fotó- és videofelvételeiből. A negyvenöt, egyenként  öt-hat perces portrét összeállította: Bálinth István, Fekete Réka, Ferencz Csaba és Ivácson László. 
Kiadó: Háromszék Táncegyüttes. Felelős kiadó: Deák Gyula Levente.
Konferenciaterem
 
15:00-17:00 ​Ifjú Tehetségek Műsora
Közreműködnek a meghívott háromszéki ifjúsági néptáncegyüttesek
Vendégfellépők: Kalotaszeg Legénytársulat (a 2017-es Fölszállott a páva kategória győztese), Gilyén Miklós (A Népművészet Mestere), Vaszi Levente (a 2014-es Fölszállott a páva közönségdíjasa), Vrencsán Anita (a 2015-ös Fölszállott a páva különdíjasa), Tokos zenekar(a 2014-es Fölszállott a páva kategória győztese)
Nagyszínpad
 
17:00-18:00​Jótékonysági koncert Mestereinkért
Közreműködnek a Magyarpalatkai, Szászcsávási, Kedves, Tokos, Folker, Heveder zenekarok és barátaik
Táncházterem
 
18:00-19:30​Hagyományőrzők Gálája
Közreműködnek a meghívott marosszéki, küküllő menti, gyergyói, felcsíki és sóvidéki hagyományőrzők, valamint a házigazda Háromszék Táncegyüttes és Heveder zenekar
Díszmeghívottak: Tatrospart Néptánccsoport (a 2017-es Fölszállott a páva közönségdíjasa), Vaszi Levente (a 2014-es Fölszállott a páva közönségdíjasa), Bartha Gergely és Jolán (A Népművészeti Mesterei)
Nagyszínpad
 
20:00 – 21:30 ​Magyar Állami Népi Együttes: Megidézett Kárpátalja
Hágókon innen és túl
Rendező-koreográfus: Mihályi Gábor
Nagyszínpad
 
21:30​Táncház
Muzsikálnak a Magyarpalatkai, Szászcsávási, Kedves, Tokos, Folker és Heveder zenekarok
Táncházterem
 
 
 
A szervezők fenntartják a programváltozás jogát!
 
Szervezők: Háromszék Táncegyüttes, Lajtha László Alapítvány
Támogatók: Kovászna Megye Tanácsa, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő – Csoóri Sándor Alap, Bethlen Gábor Alap
A Háromszék Táncegyüttes hivatalos fenntartója: Kovászna Megye Tanácsa.
Médiapartnerek: Háromszék Független Napilap, Székely Hírmondó, Székely Kalendárium, Sláger Rádió, Friss FM, Sepsi Rádió, Marosvásárhelyi Rádió, Sepsiszentgyörgy.info, Székelyhon.ro, Maszol.ro, Transindex.ro, Játéktér.ro, Liget.ro, Krónika, Brassói Lapok, Magyaradás, Erdélyi Magyar Televízió, TVR Târgu Mureș.

Szavazógép

Hol vagy hogy szoktál hallgatni minket?

autóban
otthon
munkahelyen
okostelefonon
számítógépen
máshol/másképp
szavazokEredmények
Szavazatok száma: 789