Idén is ott a Final Fourban a Sepsi SIC

2019-03-07

Kosárlabda.
Döntős a Sepsi-SIC, ismét kikapotj a KSE. A bajnoki címvédő Sepsi-SIC együttese szerdán késő délután 68–56 arányban diadalmaskodott az Aradi ICIM otthonában a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, és kettős sikerének köszönhetően jutott be a sorozat Final Fourjába. Üröm az örömben, hogy a meccsen Ghizilă megsérült, ám bízunk abban, hogy ott lesz a két csapat újabb, szombati párharcán, amit ezúttal a bajnokságban vívnak egymással. Másik háromszéki csapatunk, a Kézdivásárhelyi SE Brassóban vendégszerepelt, ahol az utolsó pillanatig játékban volt a győzelemért, ám végül egy pont különbséggel, azaz 61–60-ra kikapott a helyi Olimpiától. Akárcsak egy hete, a kézdivásárhelyiek amerikai idegenlégiósa, Mobley dupla duplával zárta a meccset, most 38 pontot és 14 lepattanót szerzett. Derekasan helytállt a KSE, amely már azzal történelmet írt, hogy újoncként bejutott a sorozat legjobb nyolc csapata közé, a vereség ellenére a Brassó elleni két meccs tapasztalatszerzésnek mindenképp jó volt.

Labdarúgás
A Manchester United 3–1-re győzött a Paris Saint-Germain otthonában, ezzel idegenben szerzett több góllal kiharcolta a továbbjutást a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A BL történetében először jutott tovább az egyenes kieséses szakaszban egy gárda úgy, hogy az első meccset hazai pályán két góllal elveszítette. A játéknap másik meccsén a hazai környezetben játszó FC Porto vezetett, a Roma egyenlített, majd a második félidőben ismét előnybe kerültek a hazaiak. A hosszabbításban Dzeko lábában volt az olaszok továbbjutása, végül egy buta szabálytalanság után befújt büntető a kiesésüket hozta. Az FC Porto hosszabbítás után 3-1-re legyőzte az AS Romát, így 4-3-as összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Forma-1
Elhagyta az F1-ben szereplő Williams-istállót Paddy Lowe műszaki vezető, aki az autosport.com értesülései szerint egyelőre szünetet tart, de könnyen előfordulhat, hogy vissza sem tér a súlyos problémákkal küzdő csapathoz. Lowe és a csapat viszonya a tesztidény elején romlott meg, amikor a gyártási folyamat késése miatt a Williams két és fél napos lemaradással vágott neki a kollektív teszteknek. A Williams autója egyértelműen a leglassúbb a mezőnyben, ráadásul állítólag szabálytalan is a felfüggesztése. Lowe a Williams előtt a Mercedesnél dolgozott, a német márka sikersorozatának egyik meghatározó szereplője volt. Az újonc George Russell mellett a nyolc év után visszatérő Robert Kubica vezeti a Williams 2019-es autóit.

Tenisz
Andy Murray várhatóan az év második felében visszatér a profi teniszhez azután, hogy január végén másodszor is megműtötték a csípőjét. A 31 éves volt világelső első lépésként Wimbledonban lép ismét pályára, de egyelőre csak párosban indul az All England Clubban, ahol egyesben két trófeát nyert. "Szeretném folytatni a pályafutásomat, húsz hónap után végre nincsenek fájdalmaim. A rehabilitáció lassú, de jól haladok, meglátjuk, milyen ütemben javul az állapotom" - fejtette ki a kétszeres olimpiai bajnok. "Wimbledonban még korai lenne egyest is játszanom, és összességében hét-nyolc hónapot adtam magamnak, hogy eldöntsem, visszatérek-e a versenyteniszhez" - tette hozzá. A világranglista 218. helyére lecsúszó Murray először a tavalyi év elején feküdt kés alá sérült csípőjével, emiatt 2018-ban mindössze 12 mérkőzést játszott. Idén védett ranglistájának köszönhetően indulhatott az Australian Openen, melyen az első fordulóban búcsúzott.