Március 15-ei programok Sepsiszentgyörgyön

2019-03-11

HÉTFŐ, március 11.
11.00​Kokárdakészítő műhely – A Háromszéki Fürge Ujjakkézimunkakör és a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi irodája közreműködésével / Kónya Ádám Művelődési Ház
 
KEDD, március 12.
19:00   Ember az embertelenségben – A Bekecs Néptáncegyüttes ünnepi műsora / Tamási Áron Színház
 
SZERDA, március 13.
17:00   Háromszéki honleányok – szabadtéri kiállítás a Balassi Intézet Magyarország Kulturális     
Központjának sepsiszentgyörgyi irodájának szervezésében, közreműködik a Székelyföldi Szablyavívó Iskola / Sepsiszentgyörgy főtere (Szabadság tér)
 
18:00  Helyismereti körséta József Álmos helytörténész vezetésével az Erzsébet Parkban, az
1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére készült emlékművek ismertetésével, a Bod Péter Megyei Könyvtár szervezésében. Rossz idő esetén a könyvtár a Gábor Áron termében tart vetített képes előadást József Álmos erről a témáról. / Erzsébet Park
 
19:00  Hagyaték - Gábor Áron relikviák és vetítettképes előadás a háromszéki 48-as 
emlékművekről. Közreműködik: Sántha Imre Géza művészettörténész, Szebeni Zsuzsa, a 
Balassi Intézet-Magyar Kulturális Központ sepsiszentgyörgyi fiókjának vezetője és Tamás Sándor Kovászna Megye Tanácsának elnöke. / Székely Nemzeti Múzeum
 
 
CSÜTÖRTÖK, március 14.
11:00   Háromszék nem alkuszik rajzverseny díjazás és kiállítás/ Sepsiszentgyörgy főtere 
(Szabadság tér)
12.00–16.00​Honvéd sírok koszorúzása a temetőkertekben a város iskoláinak közreműködésével
17:00   Március 15-i ünnepség a Nyugdíjasok Sugás Érdekvédelmi Szövetsége szervezésében /  
Székely Nemzeti Múzeum – Bartók terem, közreműködik Dr. Szekeres Attila István
heraldikus és a Vox Humana Kamarakórus
 
 
19:00   A Georgius és a Csíki kamarazenekarok közös ünnepi hangversenye. A szimfonikus
koncertre érvényesek a hangverseny bérletek, szabadárusításban jegyek a Városi Kulturális Szervezőirodában kaphatók / Tamási Áron Színház nagyterme.
 
PÉNTEK, március 15.
KOSZORÚZÁSOK A SEPSISZENTGYÖRGYI EMLÉKMŰVEKNÉL
10:00​Kiss János ágyúöntő emléktáblája (Olt utca, 16. szám)
10:00​Váradi–Bartalis vesztőhely (Őrkő) – Közreműködnek a Váradi József Álatlános Iskola
gimnazistái, illetve a Néri Szent Fülöp Általános Iskola tanulói
11:00   Vártemplom – Cínterem (Református Vártemplom) – közreműködnek a Plugor Sándor  
Művészeti Líceum diákjai
11:00​Gábor Áron-szobor és Nicolae Bălcescu-szobor (Csíki negyed) – Közreműködnek a
Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói
11:00​Váradi–Bartalis siralomház emléktáblája (Lábas Ház) – Közreműködnek a
Mikes Kelemen Elméleti Líceum diákjai
11:30​Gróf Mikó Imre szobra (Erzsébet park) – Közreműködnek a
Székely Mikó Kollégium és a Református Teológiai Líceum diákjai​
12:00​Gábor Áron-emléktábla (Bod Péter Megyei Könyvtár épülete) – Közreműködnek a
a Székely Mikó Kollégium tanulói és a sepsiszentgyörgyi cserkészek
12:15​Berde Mózsa szobra (Erzsébet park) - Közreműködnek a Székely Mikó Kollégium tanulói és a sepsiszentgyörgyi cserkészek
12:30​Incze Dániel kopjafás sírhelye (Malomgát utca) – Közreműködnek a sepsiszentgyörgyi
cserkészek és a Székely Mikó Kollégium diákjai
13:00​Kossuth Lajos-szobor (Kónya Ádám Művelődési Ház) – Közreműködik a Sepsiszentgyörgyi Magyar Férfidalárda
13:30​Szemerjai csata emlékműve (Szemerja) – Közreműködnek a Gulliver óvoda és
sepsiszentgyörgyi cserkészek
13.30​Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafa (Váradi József Általános Iskola udvarán) –
Közreműködnek a Váradi József Általános Iskola I–IV. osztályos tanulói
13.30​Az eprestetői csata emlékműve (Állomás negyed) – Közreműködnek az Ady Endre
Általános Iskola diákjai
 
15.30​1848–49-es honvédemlékmű (Erzsébet park)
 
SZOTYOR
12.00​Koszorúzás – Kőtömbös kopjafa (szotyori református temetőkert)
KILYÉN
11:00​Koszorúzás – ’48-as kopjafás emlékmű (kilyéni református templom)
--------------------------------------------------------------------
14.30​ÜNNEPI FELVONULÁS a Szabadság térre
​Nyugati városrészből:
​Indulás a Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafától (a Váradi-iskolától)
Sorrend:
- a sepsiszentgyörgyi Szent József-plébánia 040-es Szent György cserkészcsapata, valamint a 115-ös számú Bölöni Farkas Sándor cserkészcsapat zászlókkal
- Étfalvi Szász Band ’93 fúvószenekar
- Hagyományőrző huszárok és más lovasok: Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Shagya Lovasklub és a Vadon Egyesület lovasai
- 125 méter hosszú székely zászló, amelyet a városban működő magyar tannyelvű iskolák diákjai fognak
- Sepsiszentgyörgy város elöljárói 
- Ünneplő felvonulók
 
 
Keleti városrészből:
Indulás az eprestetői csata emlékművétől (Állomás negyed)
Sorrend:
- a sepsiszentgyörgyi 14-es számú Dr. Kovács Sándor cserkészcsapat zászlókkal
- Sepsiszentgyörgy város elöljárói 
- A rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar
- Hagyományőrző huszárok és más lovasok: Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület, Uzoni hagyományőrző huszárok illetve szabad lovasok
- 125 méter hosszú nemzeti színű zászló, amelyet a városban működő magyar tannyelvű iskolák diákjai fognak
- Ünneplő felvonulók
--------------------------------------------------------------------
 
15:30​Koszorúzás az 1848-49-es honvéd emlékműnél az Erzsébet parkban:
- A város keleti- és nyugati részéből beérkezett elöljárók, politikai pártok képviselői, civil szervezetek képviselői elhelyezik koszorúikat a honvéd emlékműnél
- Közreműködik a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok. A koszorúzást követően az ünneplők átvonulnak a Szabadság téren felállított színpad elé, ahol kezdetét veszi az ünnepi műsor.
 
ÜNNEPI MŰSOR – Szabadság tér
Műsorvezető: Kolcsár József színművész
 
16.00​- A magyar lovassági induló dallamára bevonulnak a Szabadság térre a városban működő cserkészcsapatok tagjai, majd a hagyományőrző huszárok. Ezt követően felcsendül a Szózat, amelyet a huszár tisztikar is végig hallgat, majd levonul a térről.
- Fohász! – táncjáték a Székely Mikó Kollégium Néptáncegyüttesének előadásában. 
       Koreorgáfusok: Tőkés Csaba Zsolt és Tőkés Edit
- Ünnepi beszéd – Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere
 ​- Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjainak ünnepi műsora:
- Kormorán - A harangok dala - előadják Kerezsi Csanád Róbert, Gerebenes Ede, Fehér Katalin a Plugor Sándor Művészeti Líceum énekszakos diákjai, zongorán kísér Opra Balázs József
- Kormorán – Ki szívét osztja szét – előadják: Kerezsi Csanád Róbert, Gerebenes Ede, Fehér Katalin, Szekeres Tas, Luppinger Attila, Sóvárd Nándor Attila, az Eufónia Ifjúsági Kamarakórus, zongorán kísér Opra Balázs József
​- Ünnepi beszéd –  Dr. Martonyi János, volt külügyminiszter, diplomata
​- Egyesített kórusok ünnepi műsora. Művészeti vezetők: Maksai József/Jakab Árpád
- Ifjúsági szónok beszéde
- Lelkészi áldás – Nagytiszteletű Bancea Gábor református lelkipásztor, Sepsiszentgyörgy 
    IV. – Gyöngyvirág utcai Református Egyházközség
​- Magyar himnusz, Székely himnusz
 
 
19:00 „Zúgj Március!” - A Sepsi Kamarakórus és a Voces Női Kar előadása / Háromszék 
Táncstúdió
 
A kórusok és karvezetők
Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar (Réty) – Maksai József
Cantus Firmus Vegyeskar, Magyar Férfidalárda – Jakab Árpád
Pro Musica Kamarakórus, Szemerjai Református Dalárda, Plugor Sándor Művészeti Líceum Eufónia Kamarakórus – Sipos Zoltán
Jubilate Deo Evangélikus Vegyeskórus – Pál Gecse Mihály
Kriza János Unitárius Vegyeskar – Karácsony Gabriella
Székely Mikó Elméleti Líceum diákkórusa, Canticorum Női Kar – Dombora Anna
Refsonor, a Református Teológiai Líceum diákkórusa – Szilágyi Andrea 
Mikes Kelemen Elméleti Líceum ifjúsági kórusa – Szőcs Dániel
Laudate Kamarakórus – Lőfi Gellért
Őszirózsa Dalkör – Venczel Anna
SZOMBAT, március 16.
09:00-14:00  A Gáll Lajos Futókör emlékfutása – a résztvevők fogadása az 1848–49-es
honvédemlékműnél (Erzsébet park), majd a Kónya Ádám Művelődési Háznál.

Szavazógép

Hol vagy hogy szoktál hallgatni minket?

autóban
otthon
munkahelyen
okostelefonon
számítógépen
máshol/másképp
szavazokEredmények
Szavazatok száma: 1059