A Sepsi OSK hazai pályán 1–0 arányban kikapott a kiválóan védekező Chindia Târgoviște csapatától.

2021-03-08

A kiábrándító játékkal előrukkoló Sepsi OSK hazai pályán 1–0 arányban kikapott a kiválóan védekező Chindia Târgoviște csapatától az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A sepsiszentgyörgyi együttes először maradt alul a Dâmbovița megyei gárdával szemben. A Leo Gruzavu irányította labdarúgók az idényben negyedszer szenvedtek vereséget, harmadszor hazai környezetben, azonban továbbra is harcban vannak a felsőházi rájátszásba jutásért. „Úgy gondolom, a legrosszabb mérkőzés volt, amióta a Sepsiszentgyörgyre jöttem. Semmit nem mutattunk, a hozzáállás, a koncentráció és a tisztánlátás sem volt megfelelő, a csapatszellem is hiányzott, így az eredmény normális. Az ellenfelünk nagyobb erőfeszítés nélkül, egyetlen helyzetet kidolgozva szerzett gólt. Természetesen, ezért dicséretet érdemelnek. Megtanulták a leckét, mi is tudtuk, hogy mire képes a Chindia, mégsem reagáltunk megfelelően. Nekünk semmi nem sikerült, egy kicsit a pálya minősége is zavaró volt. Igyekeztem olyan csapatot pályára küldeni, amely képes passzolni, gyorsabban játszani és a kapu közelébe férkőzni. Egyértelmű volt, hogy az ellenfelünk védekezni jött, és a hibánkat akarta kihasználni. Kár, hogy kikaptunk, elszalasztottunk egy lehetőséget, győzelem esetén sokkal nyugodtabbak lehettünk volna, ráadásul ezzel a mérkőzéssel a Târgoviște csapatát is helyzetbe hoztuk. A harc továbbra is nyitott marad, még sok pont van játékban. Elnézést kérek a szurkolóktól, a vezetőségtől és mindenkitől a mutatott teljesítményünkért.” – nyilatkozta a mérkőzés után Leo Grozavu, a Sepsi OSK edzője.