Labdarúgás
A Sevilla története során másodszor védheti meg címét a második számú európai kupasorozatban, míg a Dnyipro első nemzetközi sikerét arathatja a labdarúgó Európa Liga szerdai fináléjában, amelyet a varsói Nemzeti Stadionban rendeznek. A spanyol együttes rekorderré válhat, négyszer ugyanis még egyetlen csapatnak sem sikerült diadalmaskodnia a jogelőd UEFA Kupában és az EL-ben. A Sevillán kívül az Internazionale, a Juventus és az FC Liverpool győzött három alkalommal. A dicsőség mellett a találkozónak óriási az anyagi tétje is, mivel a győztes most először automatikusan a Bajnokok Ligája főtábláján szerepel majd a 2015–2016-os idényben. A BL következő szezonjában – egy komoly növekedést követően – a főtáblás csapatok egyenként 12 millió eurót kapnak, míg az EL-ben részt vevők „csak” 2,4 millió euróval gazdagodnak. A varsói finálét az angol Martin Atkinson vezeti majd, a mérkőzés 21.45 órakor kezdődik, és a Story 4, a DigiSport 1, a Dolce Sport 1, valamint a Pro TV élőben közvetíti.
Egyelőre nem írt alá új szerződést a Hertha BSC csapatával Dárdai Pál, a Bundesliga élvonalában maradt labdarúgóklub vezetőedzője. A magyar válogatott szövetségi kapitányaként is dolgozó Dárdai az egyesület keddi közgyűlése alkalmával a dpa német hírügynökségnek azt mondta, ma tovább egyeztet jövőjéről a klubnál. A tréner Jos Luhakayt váltva február elején került a csapat élére azzal a céllal, hogy tartsa benn az élvonalban a Herthát. A berliniek a szombati zárófordulóban 2-1-es vereséget szenvedtek a Hoffenheim otthonában, de ezzel együtt is kiharcolták a bennmaradást. "Nagyon nehéz munka volt" - mondta Dárdai hozzátéve, hogy még nem írt alá semmit. Michael Preetz klubmenedzser a Hoffenheim elleni szombati mérkőzést követően jelezte, hogy Dárdait szeretnék vezetőedzőnek, és Fabian Lustenberger csapatkapitány ugyancsak marasztalta őt.
Atlétika
A hatszoros olimpiai bajnok Usain Bolt a rossz idő ellenére is jó eredménnyel, 20.13 másodperccel győzött a férfi 200 méteren az ostravai nemzetközi atlétikai viadalon. A Golden Spike elnevezésű versenyen a világ legjobb sprinterének számító jamaicai sztár óvatosan kezdte a félkörös távot, ám a célegyenesben ellépett ellenfeleitől, s ugyan az utolsó métereken kissé már görcsösnek tűnt a mozgása, így is simán nyert. Boltnak ugyan nem sikerült 20 másodpercen belül futnia, ám tekintve, hogy kifejezetten hideg és esős időben kellett futnia, eredménye remeknek mondható. A kedvezőtlen körülmények miatt Asafa Powellnek sem lehetett reménye arra, hogy javítson 9.84 másodperces idei legjobbján 100-on, s ettől alaposan el is maradt: a szintén jamaicai sprinter 10.04 másodperccel nyerte a távot, jelentős fölénnyel verve meg vetélytársait.
Kerékpározás
A spanyol Mikel Landa nyerte kedden a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 16. szakaszát, amelyen az összetettben élen álló Alberto Contador tovább növelte előnyét. A Pinzolo és Aprica közötti 174 km-es etap útvonala az egyik legnehezebbnek ígérkezett. Különösen izgalmassá vált a verseny, amikor Contador a legendás emelkedő, a Mortirolo előtt defektet kapott, ugyanis ekkor legfőbb üldözőjének, Fabio Arunak a csapata, az Asztana élre állt és hatalmas tempót kezdett diktálni. A mezőny azonnal darabjaira hullott, Contador pedig 50 másodperces hátrányba került. Ekkor a spanyol kerekes ismét igazolta klasszisát: segítőit, csapattársait maga mögött hagyva egyedül eredt az élcsoport nyomába és végül felért az akkor már csak háromfős élbolyra, sőt, kisvártatva ritmust váltott, amellyel éppen a mögötte második olasz vetélytársát, Arut szakította le, de a holland Steven Kruijswijk és Aru segítője, Landa bírta a tempóját. A trió ezt követően majdnem a célig együtt maradt, a legvégén a vasárnap is diadalmaskodó Landa hagyta hátra riválisait és nyerte meg a szakaszt, sikerével pedig összetettben a negyedikről a második helyre jött fel.