Meglepetés született a 2026-os labdarúgó-világbajnokság E csoportjának zárófordulójában: Ecuador 2–1-re legyőzte Németországot, ezzel kiharcolta a továbbjutást a legjobb 32 közé. A német válogatott a vereség ellenére megőrizte csoportelső helyét, így szintén folytathatja szereplését az egyenes kieséses szakaszban.
A mérkőzés álomszerűen indult a németek számára: már a 2. percben Leroy Sané volt eredményes Florian Wirtz előkészítése után. Ecuador azonban gyorsan válaszolt, Nilson Angulo a 9. percben kiegyenlített, majd a második félidőben Gonzalo Plata megszerezte a győztes gólt, amellyel történelmi sikert ünnepelhetett csapata.
A dél-amerikai együttes végig nagy intenzitással futballozott, és több veszélyes helyzetet is kialakított. Németország ugyan többet birtokolta a labdát, de ezúttal nem tudta érvényesíteni fölényét, ráadásul egy, a második félidő elején megítélt büntetőt videóbírózás után visszavont a játékvezető.
Julian Nagelsmann szövetségi kapitány együttese számára a vereség figyelmeztetés lehet a kieséses szakasz előtt, ugyanakkor a korábbi két győzelemnek köszönhetően a németek az E csoport élén végeztek. Ecuador ezzel a sikerrel biztosította helyét a világbajnokság legjobb 32 csapata között.