Forma-1
A Mercedes már két hónapja a 2015-ös autóján dolgozik – árulta el Toto Wolff, a német F1-es csapat főnöke, aki szerint Fernando Alonso a 2015-ös F1-es szezont kihagyja, és a Le Mans-i 24 óráson indul. Mérnökcsoportjaink már rég az új projekten dolgoznak. Két hónapja nem foglalkoznak az idei autóval, az új autó tervezése és fejlesztése zajlik – mondta Wolff, akinek csapata három futammal az idény vége előtt biztosította csapat-világbajnoki címét, és szinte biztos, hogy az egyéni elsőséget is valamelyik pilótája szerzi meg. Wolff Fernando Alonsóról is beszélt, elmondta, a Mercedeshez biztosan nem szerződik 2015-re, csapata ugyanis változatlanul a Lewis Hamilton, Nico Rosberg duót alkalmazza. Úgy tudom, Alonso csak akkor ír alá a McLarenhez, ha lehetőséget kap rá, hogy egy év után távozhasson. Ha ebbe nem mennek bele, egy évre elhagyhatja az F1-et. Az idén láttuk, hogy Le Mans-ban meglátogatta jó barátját, Mark Webbert, az a verseny nyilván lázba hozza – mondta Wolff. Jacques Villeneuve ugyanakkor nem hiszi, hogy Alonso akár egy évre is kiszállna. Nem tudom elképzelni, hogy kihagyjon egy évet, két hónap után megölné az unalom. Alonso megszállott versenyző – mondta Villeneuve.
Labdarúgás
Ferenc pápa jövő héten fogadja audiencián a Bayern München labdarúgócsapatát. A német bajnok szerdán délelőtt látogat el a katolikus egyházfőhöz, miután az előző este Bajnokok Ligája-mérkőzésen lép pályára az AS Roma vendégeként. A 77 éves, argentin pápa nagy futballrajongó hírében áll, hazájában pártoló tagja a többszörös bajnok San Lorenzo klubnak.
Német állampolgárságért folyamodik Dante, a Bundesligában címvédő Bayern München labdarúgócsapatának brazil védője, aki szerint erősen kétséges, hogy a jövőben szerepel-e még a dél-amerikai ország válogatottjában. A 30 éves futballista a Sport Bild magazinnak azt mondta, pályafutása végeztével Németországban szeretne letelepedni, „ez pedig sokkal könnyebben menne német útlevéllel”. Dante ott volt a pályán, amikor a német válogatott a nyári brazíliai világbajnokság elődöntőjében 7–1-re verte meg a házigazdát. A hátvéd szerint Dungának, a brazilok új szövetségi kapitányának több poszton is változtatnia kell, ennek nyomán Dante úgy érzi, „nem valószínű”, hogy pályára lép még a válogatottban. Dante 2009 óta játszik Németországban, a Bayernnél 2017-ig szóló szerződése van.
Vívás
Elővigyázatosságból törölte a versenynaptárból a szenegáli férfi kard világkupaversenyt a Nemzetközi Vívó Szövetség (FIE). Az egyéni és csapatviadalra november első hétvégéjén került volna sor Dakarban, de a FIE úgy döntött, hogy az elsősorban Nyugat-Afrikát sújtó ebolajárvány miatt ezt a fordulót nem rendezik meg. A magyar sportági szövetség (MVSZ) tájékoztatása szerint a férfi kard szakágnál be volt tervezve a szenegáli verseny, s a változtatás nyomán helyette egy magyarországi válogatót rendeznek majd. Szetey András, a válogatott menedzsere az MTI-nek azt mondta, "a fiúk megnyugvással vették tudomásul, hogy nem kell a térségbe utazniuk". Hozzátette: egyfelől rossz, hogy elmarad egy verseny, másfelől a jelen helyzetben nem szívesen mentek volna Dakarba a magyar kardozók.
Téli sportok
Sérülés miatt nem állhat rajthoz a jövő hétvégén a szezonnyitó alpesisí-világkupán Matthias Mayer, az osztrákok lesikló olimpiai bajnoka. A 24 éves síző edzés közben szenvedett balesetet, elszakadtak a térdszalagjai, s zúzódott a bokája, ezért kórházba vitték Innsbruckba – közölte szerdán az osztrák sportági szövetség. Mayer februárban, a szocsi játékokon győzött lesiklásban, egy hónappal később pedig a vk-ban is megnyert egy lesiklóversenyt. A világkupa-sorozat jövő szombaton a nők óriás-műlesiklásával kezdődik Söldenben, a férfiak vasárnap ugyanebben a szakágban versenyeznek majd. Mayer célja, hogy a november végén Lake Louise-ban sorra kerülő vk-futamokon már rajthoz állhasson.