Labdarúgás
A III. liga 7. fordulójában ma 15 órától községi rangadót játszik a Zágoni FC és a Papolci FC a zágoni sportpályán. A megyeszékhelyi Sepsi OSK szombaton ugyanabban az időpontban fogadja a Ceahlăul II-t. A további mérkőzések: Bákói Aerostar–Rădăuți, Târgu Neamț–Pojorata, Miroslava–Sporting Liești, FK Csíkszereda–Románvásári Petrotub, Pașcani áll.
A pontrúgásokat és a pontrúgások elleni védekezést gyakoroltatta játékosaival Dárdai Pál, a románok elleni, bukaresti Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya az elutazás előtti utolsó hazai edzésen. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint csütörtök délelőtt a keret tagjai családtagjaikat fogadhatták, majd délután taktikai megbeszélés, valamint edzés következett. A tréningen Szabics Imre pályaedző iránymutatásai alapján végezték a feladatokat a futballisták. A válogatott ma utazik Bukarestbe, ahova másfél órás repülőút után, helyi idő szerint 12.35-kor érkezik meg. A román fővárosban 17 órától zajlik majd a mérkőzést megelőző utolsó edzés, mégpedig a szombati találkozó helyszínén, a bukaresti Nemzeti Arénában.
Atlétika, MTB
Holnap második alkalommal rendezik meg a Sugás Trail Race nevet viselő futóversenyt Sugásfürdőn. A Covalpin Egyesület által szervezett megmérettetés idén kétnaposra nőtte ki magát, vasárnap a hegyi kerékpárosok mérhetik össze tudásukat. A szombati futóverseny 10 órakor, a vasárnapi kerékpárverseny pedig 9 órakor rajtol, mindkettőre iratkozni a helyszínen, a start előtt lehet.
Teremlabdarúgás
Csak a győzelem elfogadható a KSE-nek szombaton 17.30-tól a kézdivásárhelyi sportcsarnokban, a Kolozsvári Clujana ellenében. A találkozó játékvezetője a bukaresti Gabriel Stroe és a plopeni Viorel Căunei. A megyeszékhelyi Sepsi FC-re kedden nehéz kiszállás vár, hiszen a többszörös bajnok, a Marosvásárhelyi City'US vendége lesz. Az I. liga 6. fordulójának további programja: Călăraşi–Focsani, FK Székelyudvarhely–Resicabánya, Galac United–Dévai Autobergamo, a Jászvásár áll.
Forma-1
Alexander Rossi versenyez a múlt vasárnap súlyos balesetet szenvedett francia Jules Bianchi helyett a Marussia istállónál a hétvégi Forma-1-es Orosz Nagydíjon. A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) csütörtökön hozta nyilvánosságra a most debütáló szocsi pályán sorra kerülő futam nevezési listáját, ebben a 23 éves amerikai pilóta szerepel Bianchi helyén. A 25 éves francia versenyző a szuzukai Japán Nagydíj hajrájában egy másik autót mentő darunak ütközött, kórházba vitték, és életmentő műtétet hajtottak végre rajta. Keddre kiderült, hogy súlyos agysérülést szenvedett. Bianchi a jokkaicsi Mie kórházban fekszik, állapota kritikus, de stabil. A baleset körülményeit vizsgálják. Az F1 történetének első Orosz Nagydíja vasárnap 14 órakor rajtol el.
Sportélet
A Forbes amerikai gazdasági magazin szerint a kosárlabdázó LeBron James a legértékesebb sportoló a világon. A Cleveland Cavaliers 29 éves sztárjának piaci értékét 37 millió dollárban állapította meg a lap, amely szerint a második helyezett golfozó, a szintén amerikai Tiger Woods jelenleg 36 milliót ér. A rangsor harmadik helyére a svájciak klasszis teniszezője, a volt világranglista-vezető Roger Federer került 32 millió dolláros értékkel, őt egy másik golfozó, az amerikai Phil Mickelson követi 29 millióval. A 2013-as évre vonatkozó listát Woods és Federer holtversenyben vezette egyformán 46 milliós piaci értékkel. A Forbes szerint a legértékesebb sportklub a New York Yankees baseballcsapata, amelyet a két spanyol futballegyesület, a Real Madrid és az FC Barcelona követ. A legértékesebb esemény a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) döntője, a Super Bowl, amely a magazin szerint még a nyári és téli olimpiánál, illetve a labdarúgó-világbajnokságnál is többet ér.