Új néven folytatja működését a sepsiszentgyörgyi Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény. Az intézmény júniustól Vadászati és Természettudományi Múzeumként várja a látogatókat. A 2013-ban alapított közgyűjtemény az elmúlt években a vadászati hagyományok bemutatása mellett jelentős szerepet vállalt a természeti nevelésben és az ismeretterjesztésben. A kiállítások, természetfotó- és képzőművészeti tárlatok, tudományos előadások és közösségi programok révén látogatók ezrei kerültek közelebb a természet világához. A múzeumpedagógiai foglalkozásoknak és szemléletformáló kezdeményezéseknek köszönhetően generációk ismerhették meg a természeti értékek megőrzésének fontosságát, a környezettudatos gondolkodás alapjait és a fenntarthatóság elveit.Az intézmény fejlődésének természetes állomásaként a közgyűjtemény múzeumi státuszt kapott, amely új szakmai lehetőségeket teremt a kutatás, az oktatás és a tudományos együttműködések területén. A Vadászati és Természettudományi Múzeum célja, hogy a jövőben olyan szakmai műhelyként működjön, amely támogatja a kutatói munkát, elősegíti a tudományos eredmények széles körű megismertetését, valamint hidat képez a tudományos közösség és a társadalom között.