Szerencsétlenül alakult a III. liga 9. fordulója.

2014-10-27

Kosárlabda
A rangsorban elfoglalt helyük és hétpercnyi játék után nagyon nyilvánvalóvá vált, hogy nem egy súlycsoportba való a két csapat, s ennek következtében a házigazdák számára edzőmérkőzéssé változott a Nagyvárad elleni szombati párharc. Villámrajtot vett a Sepsi-SIC, amely az első negyed után már megnyugtató, 30 pontos előnyre tett szert (36–6). A folytatásban is mi irányítottuk a küzdelmet, ám a folyamatos játékosrotáció miatt picit kiegyensúlyozottá vált a második tíz perc. Ennek ellenére tovább növeltük előnyünket, és 56–21-es állásnál fordultak a csapatok. A nagyszünet után sem sokat változott a játék képe, hiszen mi egymás után szórtuk a kosarakat, a vendégek pedig csak elvétve pontoztak. Simán hoztuk a harmadik negyedet, és ötvenpontos előnnyel vártuk az utolsót (81–31). Lányaink ekkor sem lazítottak, jó védekezésüknek köszönhetően csak négy pontot engedtek a nagyváradiaknak, és 60 ponttal, azaz 95–35-re nyerték meg a találkozót.

Labdarúgás
A háromszéki csapataink szemszögéből nézve igen szerencsétlenül alakult a III. liga 9. fordulója, hiszen Zágon és Sepsiszentgyörgy képviselője is hazai környezetben szenvedett vereséget. Pénteken a Zágoni FC a Pojorâtát látta vendégül és több mint 80 percet át emberhátrányba futballozva 3–0-ra veszítette el a találkozót. A Sepsi OSK szombaton a Románvásári Petrotubot fogadta és minimális különbséggel, azaz 1–0-ra kapott ki moldvai csapattól. A további eredmények: Bákói Aerostar–Ceahlăul II. 3–1, Târgu Neamţ–Paşcani 1–1, Sporting Lieşti–Rădăuţi 2–3, Miroslava–Papolci FC 3–0, az FK Csíkszereda pihent.

Futsal
A megyeszékhelyi Sepsi FC ma Jászvásáron vendégeskedik, ahol a futsalbajnokság nyolcadik fordulójának zárómérkőzésén a helyi együttessel csatázik a győztesnek járó három pontért. Mindkét alakulat győzelemmel melegített a délutáni összecsapásra, hiszen az előző körben a házigazdák Focşani otthonában nyertek 7–3-ra, míg a zöld-fehérek hazai környezetben 4–0-ra győzték le a válogatott játékosokkal megerősített Călăraşi-t. A két csapat legutóbb a 2013–2014-es bajnokság alapszakaszában találkozott egymással, akkor mindkét párharcot a szentgyörgyi fiúk nyerték meg: az odavágók alkalmából az FC 5–2-re gyözött a Szabó Kati Sportcsarnokban, a jászvásári visszavágón pedig 5–1-re diadalmaskodtak Farkas Attila tanítványai. Jelen pillanatban az együtteseknek a három győzelem és a három vereség mellett azonos a pontszámuk is, azaz 9 pontja van mindkettőnek, ám jobb gólarányának köszönhetően a Sepsi FC a rangsor ötödik helyét foglalja el, míg a moldvai együttes a hetedik. Mint ismeretes a céhes városbéli KSE pénteken 6–4-re nyert a vendég Resicabánya ellen.

Tenisz
A világelső és címvédő amerikai Serena Williams ötödször lett világbajnok, miután a női teniszezők 4,9 millió dollár összdíjazású szingapúri WTA-vb-jének vasárnapi döntőjében magabiztosan, azaz 6:3, 6:0-ra legyőzte a román Simona Halepet. A finálét Halep kezdte jobban, Williams azonban hamar magára talált, mentális fölénye pedig a játékban is jelentkezett, s 1 óra 11 perc alatt diadalmaskodott. A két játékos a torna csoportkörében már találkozott egymással, szerdán, a második fordulóban Halep váratlanul fölényes 6:0, 6:2-es győzelmet aratott a 18-szoros Grand Slam-győztes Williams felett. A 33 éves amerikai sztár sorozatban harmadszor nyerte meg a vb-t, s ezzel a sikerével beérte a német Steffi Grafot a legtöbbszörös világbajnokok örökranglistáján.

Rali
A francia Sébastien Ogier nyerte a vasárnap befejeződött Spanyol ralit, a világbajnokság 12., utolsó előtti versenyét, és ezzel megvédte a vb-címét. A 30 éves versenyző a négynapos viadal nagy részében az élen állt, végül 11.3 másodperccel előzte meg csapattársát, a finn Jari-Matti Latvalát. A vb idei szezonjának utolsó versenyét Walesben rendezik november 13. és 16. között.