Az országos átlagnál valamivel jobb eredményeket értek el tavaly a Kovászna megyei sofőrvizsgázók. Az Országos Gépjármű-bejegyzési és Jogosítvány-kibocsátó Hivatal adatai szerint 2025-ben 4579-en próbáltak jogosítványt szerezni a megyében, közülük 1583-an már első alkalommal sikeresen teljesítették a gyakorlati vizsgát. Ez 34 egész 57 százalékos átmenési arányt jelent, ami meghaladja a 34 egész 24 százalékos országos átlagot. A székelyföldi megyék közül Hargita teljesített a legjobban, ahol a vizsgázók csaknem 43 százaléka ment át első próbálkozásra. Országos szinten több mint 382 ezer jelölt vett részt sofőrvizsgán tavaly, és mintegy 131 ezren szerezték meg elsőre a jogosítványt. A legjobb eredményeket Fehér megyében érték el, míg a leggyengébb átmenési arányt Buzău megyében jegyezték.
Az országos átlagnál valamivel jobb eredményeket értek el tavaly a Kovászna megyei sofőrvizsgázók.
Az Országos Gépjármű-bejegyzési és Jogosítvány-kibocsátó Hivatal adatai szerint 2025-ben 4579-en próbáltak jogosítványt szerezni a megyében, közülük 1583-an már első alkalommal sikeresen teljesítették a gyakorlati vizsgá…