Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon a most lezárult tanévben Kovászna megyében – derült ki a rendőrség, a csendőrség és a tanfelügyelőség évértékelőjén. Az esetek kétharmada verekedés volt, ám egyik sem járt súlyos következményekkel. A hatóságok ezt a gyors beavatkozásnak tulajdonítják. A fennmaradó esetek között lopások, bántalmazó viselkedés és rongálások szerepeltek. A tanév során két zaklatási ügyet is jelentettek a rendőrségnek. Ezek közül egy bizonyult valósnak, egy sepsiszentgyörgyi diák ügyében a hatóságok egész évben figyelemmel kísérték a helyzetet. A rendvédelmi szervek több mint 2300 megelőző foglalkozást tartottak az iskolákban. A programok a droghasználat, a dohányzás, az energiaital-fogyasztás, a zaklatás és az erőszak megelőzésére, valamint a kiberbiztonság erősítésére összpontosítottak. Emellett közlekedési oktatást és elsősegélynyújtást is tanítottak a diákoknak.
Iskolai agresszió
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon a most lezárult tanévben Kovászna megyében.